image
image

نام شرکت: مادکوش

یکی از اقدامات شاخص انجام شده در گروه گسترش سرمایه گذاری بین المللی ارزش، احداث کارخانه گندله سازی مادکوش به ظرفیت 5 میلیون تن در سال در دو فاز با استفاده از تکنولوژی کوره دوار (آلیس چالمرز) می باشد، که فاز اول آن به ظرفیت تولید سالیانه 5/2 میلیون تن در اردیبهشت ماه سال 1399 به بهره برداری رسیده است و هم اکنون در حال تولید می باشد.

همچنین برخی از مشترکات فاز دوم و نیز زیرساخت های مشترک برای هر دو فاز تامین شده که با در نظر گرفتن آن ها، پیشرفت فیزیکی فاز دوم حدود
30 درصد برآورد می گردد.

میانگین تعداد نیروی انسانی مستقیم شاغل در بهره برداری فاز اول حدود 600 نفر و پیش بینی اشتغال فاز دوم بالغ بر 350 نفر می باشد. شرکت مادکوش در راستای اهداف بلند مدت گروه ارزش مبنی بر حضور در بازارسرمایه و استفاده از ابزارهای
نوین مالی، اقدامات اولیه در خصوص پذیرش سهام شرکت در فرابورس را از ابتدای سال 1400 شروع و پس از انجام اصلاحات ساختاری ومالی لازم تائیدات اولیه در خصوص پذیرش را اخذ و در انتظار زمان تشکیل جلسه کمیته پذیرش جهت پذیرش نهایی سهام می باشد.

نقاط قوت مجموعه گندله سازی مادکوش:

  •  نزدیکـی بـه خطـوط راه آهـن بـرای جابـه جایـی مـواد و محصـول و قـرار گرفتـن کارخانـه گندله سـازی مادکـوش در منطقـه ویـژه اقتصـادی صنایع معدنـی و فلزی خلیج فـارس بندرعباس در کنـار آب هـای آزاد و دسترسـی بـه بنـدر دریایـی و نتیجتا امکان واردات مواد اولیه و صادرات محصول، از جملـه مزیـت هـای عمـده این واحـد صنعتی محسـوب می شـود.
  • در سال 1404 مجموعه گنده سازی مادکوش با ظرفیت تولید 5 میلیون تن در سال، 6/6 درصد از سهم تولید سالیانه گندله کشور و 20 درصد در میان کشورهای منطقه خلیج فارس را به خود اختصاص خواهد داد.
  • این مجموعه از تکنولوژی روز دنیا (تجهیزاتی نظیر آسیاب ها، تیکنر، فیلتربرس) برخوردار بوده و امکان خوراک دهی کنسانتره های مختلف (هماتیت و مگنتیت) و با دانه بندی های متفاوت و ترکیب آنها به نسبت های مختلف در آن وجود دارد.
  • این کارخانه در مجاورت سه کارخانه بزرگ فولادسازی (شرکت های فولاد هرمزگان، فولاد کاوه جنوب کیش، صبا فولاد خلیج فارس) که مواداولیه آنها گندله سنگ آهن می باشد، احداث گردیده است.
ظرفیت تولید
۵ میلیون تن 
دسته بندی
گروه صنعتی
تاریخ بهره برداریی
سال ۱۳۹۹
نیرو انسانی
بیش از ۶۰۰ نفر